Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Nieufność wobec internetowych kantorów wiąże się z tym samym, co nieufność wobec internetowej sprzedaży. Działa to na tej samej zasadzie, co ówczesna niepewność przy kupowaniu czy sprzedaży przedmiotów w e-sklepach. Czy wysyłając pieniądze na niezweryfikowane wcześniej konto mogę być pewny, że otrzymam zakupiony przedmiot? O ile ze sprzedażą nasi rodacy już się oswoili, to e-kantory są dla nich wynalazkiem wciąż nowym.

Właściciele kantorów internetowych nie dają jednak za wygraną. Stosują nie tylko rzetelne regulaminy. Zdając sobie sprawę z faktu, że większość użytkowników i tak ich nie przeczyta stosują odmienne metody. Bezpośrednim, działającym sposobem na wzbudzenie zaufania u potencjalnego klienta jest umieszczanie reklam na stronie. Materiały promocyjne konkretnej i solidnej marki dają znać potencjalnemu użytkownikowi, że może zawierzyć wymianę danemu kantorowi.

Prawda jest taka, że mnogość przepisów stawianych właścicielom kantorów nie pozwala na jakiegokolwiek rodzaju oszustwa. Firmując się jako kantor właściciel musi bowiem przestrzegać wielu przepisów, które uniemożliwiają mu nieprzestrzeganie zawartej z klientem umowy.

Pojawia się jednak kolejne pytanie: który kantor wybrać? W tym zakresie również istnieje pewne rozwiązanie. Działająca od dłuższego czasu porównywarka http://strefawalut.pl/ pozwala na dobranie odpowiedniego dla naszych oczekiwań kantoru.