Skąd taka ogromna popularność handlu walutą w internecie

Skąd taka ogromna popularność handlu walutą w internecie

Kantor internetowy jest to platforma, za pośrednictwem której możemy dokonać transakcji wymiany walut. Warunkiem koniecznym jest posiadanie własnego konta bankowego.

Pierwsze kantory internetowe w Polsce pojawiły się w 2010 roku. Na chwilę obecną ich liczba oscyluje w granicy około pięćdziesięciu i stale się powiększa. Do tak intensywnego rozwoju w głównej mierze przyczyniła się ustawa antyspreadowa z listopada 2011 roku, umożliwiająca spłatę kredytu w zaciągniętej walucie. Kantory internetowe, które oferowały znacznie niższe kursy walut, szybko zyskały szerokie grono zwolenników.

Główną zaletą tego rozwiązania są znacznie niższe ceny ze względu na brak kosztów wynajmu lokalu, zatrudnienie mniejszej ilości pracowników a także ciągłej aktualizacji kursów w czasie rzeczywistym względem rynku walutowego Forex. Kantory internetowe podlegają bezpośrednio Narodowemu Bankowi Polskiego oraz Ministerstwu Finansów i są traktowane jak zwykłe kantory, ponieważ w polskim prawodawstwie nie ma jeszcze dla nich definicji.

Osoby, które zajmują się prowadzeniem e-kantorów muszą być wcześniej niekarane. Kantory internetowe powinny też posiadać bezpieczne połączenie szyfrowane SSL oraz odpowiednie ubezpieczenie. Wszystkie ograniczenia mają na celu zabezpieczenie transakcji i zapewnienie najwyższej jakości usługi.

Na chwilę obecną e-kantory cieszą się ogromna popularnością wśród kredytobiorców, firm, emigrantów, turystów, a także osób wykonujących płatności walutowe w Internecie. Warto się przyjrzeć temu rozwiązaniu, jeżeli pragniemy wymienić waluty lub spłacać kredyt po niższych cenach.