Firmy coraz częściej kupują waluty w Internecie

Firmy coraz częściej kupują waluty w Internecie

Z kantorów internetowych mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i osoby posiadające działalność gospodarczą. Ci, którzy nie wymieniali pieniędzy przez internet wierzą mitom, które mówią, że wymieniać mogą jedynie osoby prywatne. Coraz więcej przedsiębiorców jednak korzysta z takiego rozwiązania. Wymiana w Internecie jest o wiele szybsza a co najważniejsze, o wiele bardziej opłacalna. To bardzo opłacalna forma wymiany pieniędzy głównie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Oszczędność na wymianie walut online

Okazuje się, że to właśnie klienci biznesowi, internetowych kantorów stanowią bardzo liczną i niezmienną grupę. Korzystanie z usług e-kantorów daje nie tylko możliwość szybkiej wymiany waluty, ale również oszczędności i bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do klientów indywidualnych, którzy korzystają z kantorów online, to właśnie ci, którzy posiadają swoje firmy wymieniają walutę systematycznie i korzystają z e-kantorów w większym stopniu. Klienci indywidualni robią to zazwyczaj w sezonie letnich czy zimowych wyjazdów. Zaliczamy do tej grupy również osoby pracujące za granicą.

Ile konkretnie można zaoszczędzić na wymianie walut online?
Portal StrefaWalut.pl porównał koszt zakupu 1000CHF w e-kantorach i bankach w Polsce.

StrefaWalut.pl to pierwsza a zarazem największa porównywarka kursów walut w kantorach internetowych.

Przedsiębiorców cieszy coraz większa konkurencja na rynku wymiany walut
Kiedy nie było jeszcze kantorów internetowych i wtedy kiedy już powstały, ale były mało popularne, wszyscy musieli korzystać z innych form wymiany waluty. Przedsiębiorcy małych i średnich przedsiębiorstw musieli korzystać wtedy jedynie z banków, które nie oferowały zbyt zachęcających kursów. Jednym słowem, oznaczało to znaczne straty. Nie mieli jednak wyjścia, kiedy musieli zapłacić w obcej walucie za zakupione towary. Teraz wszystko obróciło się na ich korzyść, jeżeli tylko korzystają z takich rozwiązań. Kantory internetowe bowiem oferują dla swoich klientów znacznie przystępniejsze kursy, szczególnie kiedy wymieniają duże sumy pieniędzy lub kiedy robią to systematycznie.