Kantory internetowe – dlaczego warto?

Kantory internetowe – dlaczego warto?

Pracujesz za granicą? Masz kredyt w obcej walucie? W takim razie na pewno korzystasz z kantorów. A czy słyszałeś o kantorach internetowych? Pierwsze z nich pojawiły się w Polsce w 2010 roku, dziś jest ich ponad 30 i jeszcze zdobywają coraz większą popularność.

Kantory online oferują wyższe kursy wymiany niż większość lub może nawet wszystkie kantory stacjonarne czy banki m.in. z tego względu że koszty ich funkcjonowania są niższe. Aby korzystać z tego typu serwisów należy założyć konto w wybranym kantorze oraz posiadać konto bankowe oraz walutowe. Zasada działania jest bardzo prosta. Klient wpierw przelewa złotówki lub walutę na rachunek tymczasowy kantoru internetowego, by następnie w dogodnym dla siebie momencie zaakceptować dogodny kurs wymiany, po czym e-kantor przelewa należność na nasze konto bankowe.

Kantory online to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób spłacających kredyt walutowy, podróżujących lub tymczasowo pracujących lub handlujących za granicą. Kantory internetowe muszą być wpisane do działalności kantorowej NBP, co oznacza że NBP ma nad nimi nadzór. Poza tym połączenie internetowe z takim serwisami jest szyfrowane SSL, także nie ma ryzyka wykradnięcia naszych danych do konta.

Największą chyba jednak zaletą kantorów online jest to, że wszystkie transakcje wykonujemy nie ruszając się z domu, bez stania w kolejkach i konieczności dojechania do placówek kantorów stacjonarnych, w których do tego mamy mniej korzystny kurs. Czego chcieć więcej? Kantorów jest wiele, ale który jest najlepszy?
W doborze najlepszego dla nas kantoru może nam pomóc na przykład najpopularniejsza porównywarka kantorów strefawalut.pl. Jest to bardzo wygodny, przejrzysty i prosty w obsłudze serwis, w którym mamy możliwość porównania cen kupna i sprzedaży różnych walut w najpopularniejszych kantorach internetowych. Wszystkie kursy są na bieżąco aktualizowane. Na stronie znajdziemy również informacje o wybranych kantorach internetowych i stacjonarnych oraz ciekawe wiadomości z branży walutowej.